Yavru Golden Retriever Sahiplenme Nasıl Olmalıdır?

0
9

Yavru Golden Retriever Sahiplenme yada sahiplendirme mi istiyorsunuz ?  golden cinsi köpeğimiz hakkında bilgi verebilceğimiz bu makale tam size göre o vakit . Golden cinsi yavru köpekler evde bakmaya çok uygun bir cinstir.

Yavru Golden Retriever Sahiplenme Nasıl Olmalıdır?

İskoçyada ortaya çıkan bu köpek ırkı günümüzde en yaygın olarak karşılaştığımız tür haline gelmiştir. Sevecen, uyumlu ve evcil özellikleriyle bilinen golden retriever köpekler evde bakım için çok uygun türlerdir. Apartmanda veya bahçede de bakmak mümkün olan bu türde her ortama uyum sağladıkları gözlenmiştir.  Ortalama 25 kilo civarında ve 55 cm boylarında olan bu köpeklerin rengi altın rengi ya da turuncu olarak bilinir. Tüyleri hafif dalgalı veya tamamen düzdür.  Ortalama yaşam süreleri 10-12 yıl olarak bilinir. Burunları daima siyah renklidir. Bu ayırt edici özellikleri arasındadır.

Çok kolay eğitilebilen golden retriever köpekler henüz yavruyken alınır ve eğitilmeye başlanır. İnsanlarla arası oldukça iyi olan bu köpekler için ekstra bir çaba sarf etmeye gerek kalmaz. Çoğu şeyi çabuk anlayıp uygulama yetisine sahiplerdir. Yavru goldenlar inanılmaz hareketli ve neşeli hayvanlardır. Bu yüzden ilgi odağı olmaları çok da zor değildir.

Dadı köpek olarak bilinen goldenların çocuklarla arası çok iyidir.Yavru Golden Retriever Oyuncu ve fazla hareketli oluşlarının bunda katkısı oldukça fazladır. Yavru Golden Retriever lar oldukça minik ve sevimli hayvanlardır. Zamanla boyları uzayıp erişkin çağa geçseler de küçük halleri neredeyse süs köpeğini andıracak kadar minik ve sevimlidir.

 Yavru Golden Retriever Sorumluluk Gerektirir mi?

Yavru Golden Retriever Sorumluluk gerektirir mi ? ,Köpek sahiplenme dışarıdan bakıldığında kolay görünse de oldukça sorumluluk gerektiren bir görevdir. Sahiplendirilecek kişinin köpeğin bakımını karşılayabilecek fiziki ve maddi gerekliliklere sahip olması, sabırlı, sevecen ve güvenilir olması gerekir. Özellikle yavru goldenları sahiplenecek kişilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu köpekler ilgiyi ve oyunu seven oyuncu köpeklerdir. İlgilenilmediği durumda uysal halini sinirli bir tavır alabilir. Bu da alışma sürecini uzatarak iki tarafı da zorlayabilir. Ev veya apartman içerisinde bakılabilen goldenlar henüz yavruyken alındıysa eğitimi için kişi ekstra sabır ve tecrübe sahibi olmalıdır. Bunun yanında köpek sahiplenmek için barınaklara başvurulabiliyorken belediyelerinin ve hayvan sahiplendirme sayfalarının yayınladığı ilanlardan da köpek sahiplenmek mümkündür.  Gerekli nitelikleri taşıyan herkes kolayca köpek sahiplenebilmektedir. Sahiplendirme nasıl olur sorumuzu da bu şekilde tamamladığımızı düşünüyorum.

 

Daha Fazla Köpekler hakkında makaleler için tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz