Teddy Guinea Pig Cinsi Ve Özellikleri

0
10

Teddy Guinea Pig Cinsi Ve Özellikleri

Teddy Guinea Pig cinsi olan evcil hayvanlar son zamanlarda Avrupa ve Amerika’da çok fazla ilgi görmektedir. Bu minik dostumuz ismini, Ayı Teddy’e olan benzerliğinden almaktadır. Teddy Guinea Pig cinsinin en belirgin özelliği, sahip olmuş olduğu kabarık tüyleridir. Tüyleri oldukça farklıdır ve onu belirgin şekilde diğer cinslerden ayırır.

Avrupa’nın birçok ülkesinde Teddy Guinea Piglerin güzellik yarışmaları düzenlenir ve en sevimli dış görünüşe sahip olan kazanır. Tüyleri ne kadar kabarık olursa o kadar güzel olduğu düşünülmektedir.

Teddy Guinea Piglerin Vücut Özellikleri

Bu minik dostlarımız kısa ve kabarık tüylere sahiptirler. Bazılarının tüyleri çok yumuşak, bazılarının ise serttir. Burun yapıları diğer Guinea Pig türlerine göre biraz daha kalkıktır. Burunlarının böyle olması da onların en belirgin özelliklerinden birisidir.

Teddy Guinea Piglerin Karakter Özellikleri Ve Bakımı

Teddy Guinea Pig cinsi
Teddy Guinea Pig cinsi

Teddy Guinea Pig olan minik dostlarımız, sevimli göründükleri kadar da sıcakkanlı ve uyumlu birer dosttur. Ayrıca bakımları da oldukça kolaydır. Diğer cinslerin yanı sıra çok daha az tüy bakımına ihtiyaç duyarlar. Bu minik dostlarımızın çocuklarla da arası oldukça iyidir. Çocuğunuz ile yakın birer arkadaş olabilirler.

Ayrıca bu minik dostlarımızın yanına aynı türden olan bir arkadaş daha almanız iyi olacaktır. Çabuk etkileşime giren ve her canlıyla uyumlu olabilen bu dostlarımız, yanlarında arkadaşının olmasından mutluluk duyacaktır.

Guinea Pig ile ilgili merak ettiklerinizi, burada yer alan yazımız üzerinden bulabilmeniz mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz