Muhabbet Kuşu Ne Yer ? Muhabbet Kuşu Beslenmesi

0
19

Muhabbet kuşu ne yer ? Muhabbet kuşu beslenmesi hakkında en iyi yanıtlarını bu makalede paylaşmak istedim . Ayrıca Yavru Muhabbet Kuşu beslenmesi üzerine de konuşacak olacağız . Hadi bu makalemizde Muhabbet kuşu sesi olalım 🙂

Muhabbet Kuşu Beslenmesi

Muhabbet Kuşu Beslenmesi , Muhabbet kuşları insanların hayatına renk ve ses katan sevimli kuşlardır. İnsanların kafes kuşu olarak en çok tercih ettiği kuşlardan biridir. Bu yüzden insanların aklında ki o Muhabbet Kuşu Ne Yer ? sorusunu merak etmiyor değiliz , Muhabbet kuşları hassas ve narin kuşlar olup yeme konusunda da seçicidirler. Çabuk strese giren bu kuş türünün bakımında birçok noktaya dikkat etmek gerekiyor. Muhabbet kuşlarının ana beslenme kaynağı çeşitli tahıl ve tohumlardan oluşan karışık kuş yemleridir. Birçok farklı markanın çeşitli muhabbet kuşu yemi bulunur. İçeriğinde genellikle darı çeşitleri, kanarya yemi, aspur tohumu, keten tohumu, Nijer tohumu gibi tahıl ve tohum çeşitleri olduğu görülür. Muhabbet kuşlarının biyolojik ve fizyolojik ihtiyaçları göz önünde tutularak özel oranlar ile formüle edilmiş yemler en sağlıklısıdır. Zira bazı yemler muhabbet kuşunda yağlanma ve kilo yapabiliyor. Yemin içeriğinde bulunan tahıl ve tohumlar günlük beslenme ihtiyacına uygun değerler ile harmanlanmalıdır.

Muhabbet Kuşu Yemi Nasıl Olmalı

Muhabbet kuşu yemi Nasıl Olmalı, kuşun doğal beslenme alışkanlığına uygun olarak klinik testlerden geçirilerek özel karışımlar olarak hazırlanmalıdır. Muhabbet kuşu ‘nun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri içeren besin değerlerine sahip olmalıdır. Kuşun yeterli ve dengeli beslenmesini sağlamalıdır.Muhabbet kuşu beslenmesi alanında Yemin tat ve koku olarak kuşun sevdiği lezzette olması önemli hususlardan biridir. Yem içerisinde kullanılan tahıl ve tohumlar taze olarak seçilip toz ve bakterilerinden arındırılarak paketlenmelidir. Ambalaj sistemi korunaklı olup taze kalmasını sağlamalıdır. Muhabbet kuşu yemi seçerken besin değerlerini ve firma kalitesini araştırarak seçim yapmanızda fayda vardır. Muhabbet Kuşu Ne Yer ? konusuna yavaştan geçmemiz daha doğru olacaktır.

Muhabbet Kuşu Ne Yer ?

Muhabbet Kuşu Ne Yer ? , Muhabbet kuşlarının ana besini tahıl ve tohumlardan oluşan karışık kuş yemleridir. Bunun yanı sıra ıslak mamalar yumurta gibi besin değeri yüksek karışımları ile özellikle yavru muhabbet kuşlarında ve kuşun üreme, tüy dökümü gibi zamanlarında besleyici bir destek olur. Muhabbet kuşu beslenmesi üzerine çeşitlilik kazandırarak enerji vermek amacıyla krakerler, dal darılar, ve mineral blogları gibi ek besinler kullanılır. Bu ek gıdaları her gün değil haftada 2-3 kez vermeniz tavsiye edilir. Bunun yanı sıra taze sebze ve meyve vermeniz de hem gıda çeşitliliği sağlar hem de birçok vitamin ve mineralleri alarak daha sağlıklı olmasına destek olur.

Muhabbet Kuşu Beslenmesi üzerine Dikkat Edilmesi Gerekenler

Muhabbet Kuşu Beslenmesi üzerine Dikkat Edilmesi Gerekenler dediğimizde dikkat etmeniz gereken en önemli konu yem seçimi olacaktır. Güvenli bir kuş yemi markası tercih edip, içeriğini inceleyerek almalısınız. Kuşun yemliğini her gün temizleyip taze yem koymalısınız. Muhabbet kuşları uyanık kaldıkları sürece yem yerler. Tahıl ve tohum kabukları yem kabında kalır ya da kafes içine dağılır. Günlük bu kabukları temizleyip yeni yem koymanızda fayda vardır. Ayrıca yem ile birlikte sürekli taze su vermeniz şarttır. Ek gıda vereceğinizde kafesin tabanına kesinlikle koymayın kuşun pisliği ile karışır ve mikrop kapmasına neden olur. Yine aynı şekilde kuş kumunu da kum kabına koymanızda fayda vardır.

Daha Fazla Makale için Sitemizde bulunan Muhabbet Kuşu Kategorisine bakabilirsiniz.Ayrıca bir çok muhabbet kuşu videosuna www.youtube.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz