Ana Sayfa Hamster Genel Bilgiler Hamsterimin Kilo Vermesini Nasıl Sağlayabilirim?

Hamsterimin Kilo Vermesini Nasıl Sağlayabilirim?

0
11

Hamsterimin Kilo Vermesini Nasıl Sağlayabilirim? ,Bir evcil hamsterın aşırı kilolu olmasının birçok nedeni vardır. En yaygın neden, yeterince egzersiz yapmaması veya kaliteli bir diyet almamasıdır. Hamster sahipleri, hamsterlerin egzersiz yaptıklarından ve kendileri için iyi olan yiyecekleri yediğinden emin olmalıdır. Hamsteriniz aşırı kiloluysa, yapabileceğiniz eylemler şunlardır.

Kaliteli Hamster Yiyeceklerini Seçin

Hamsterimin Kilo Vermesini Nasıl Sağlayabilirim? soruna yanıt olarak Farklı türlerde hamster yemekleri vardır ve bazıları diğerlerinden daha iyidir. Yüksek kaliteli yiyecekler seçin ve hamsterinizi çok fazla abur cuburla beslemekten kaçının. Hamsterler için abur cubur olarak kabul edilen yiyecekler, tohumlar, ikramlar veya meyve gibi şekerli gıdalardır. Hamsterlerin ara sıra bu yiyecekleri alması sorun değildir, ancak bunları hamsterinize her gün vermek onun aşırı kilolu olmasının nedeni olabilir.

Hamsterlerin her gün yulaf veya havuç gibi yeniden yemeğe ihtiyacı vardır. Marul onlara küçük miktarlarda verilebilir, ancak fazlası ishale neden olabilir. Hamsterler ayrıca ara sıra küçük köpek mamaları da alabilir. Köpek ve kedi mamaları hamster için protein sağlar.

Yiyecek Miktarını Azaltın

Hamsterler çok küçük oldukları için bol miktarda enerji yaratmak için çok yer. Bazen aşırı yemek, hamsterinizin aşırı kilolu olmasının sebebidir. Genellikle, biraz taze yiyeceğin yanı sıra günde bir çorba kaşığı yemek bir hamster için yeterlidir.Hamsterimin Kilo Vermesini Nasıl Sağlayabilirim sorusuna bu şekilde yanıt almaya çalışabiliriz.

Hamsterinizin Bol Egzersiz Yaptığından Emin Olun

Yeterince egzersiz yapmayan hamsterler aşırı kilolu olmanın yanı sıra depresyona da girebilirler. Bir hamsterin bol miktarda egzersiz yapabilmesi için kafesinde koşması gereken bir egzersiz tekerleği ( tıklayıp makalemize ulaşabilirsiniz ) olmalıdır. Ayrıca hamsterinizi günde bir kez kafesten çıkarabilir ve yaklaşık 20 dakika koşması için bir egzersiz topuna koyabilirsiniz. Kafes Seçimi için bulunan makalemize ulaşmak için tıklayınız.

Daha büyük bir hamster kafesi, hamsterinize daha fazla egzersiz sağlayabilir. Hamsterler çok aktiftir ve yiyeceklerinden kalori yakmak için koşacakları alana ihtiyaçları vardır. Hamsterinize egzersiz yapmak ve oynamak için eğlenceli bir yer sağlamak için tüpler ve hamster oyun alanları eklemeyi düşünün.

Hamsterimi Ne Sıklıkta Beslemeliyim?

Hamsterimin Kilo Vermesini Nasıl Sağlayabilirim dediğimizde bu maddede de ne sıklıkla beslememiz gerektigini ele alalım . Hamsterler günde yalnızca bir veya iki kez beslenmelidir. Hamsterı günde bir kez beslerseniz, sabahları yaklaşık 1 çorba kaşığı mamayı kaseye koyun. Günde iki kez beslemeyi seçerseniz, kaseye sabah yarım çorba kaşığı, gece yarım çorba kaşığı koyun.

Hamsterler Obeziteden Ölebilir mi?

Obezite, hamsterler için birçok sağlık sorununa neden olabilir. Hamsterler için obezite hastalıkları, insanlarda obezitenin neden olduğu hastalıklara benzer. Obezite hamsterlerde doğrudan ölüme neden olmamakla birlikte, diyabet ve kalp problemleri gibi başka hastalıklara da yol açarak sonuçta ölüme yol açabilir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz