Hamster Suluğu

0
18

Hamster Suluğu

Hamster Suluğu! Her canlıda olduğu gibi hamsterınızın da temel ihtiyaçlarının en başında su tüketimi bulunmaktadır. Hamsterınıza verdiğiniz suyun kalitesi kadar, su içtiği kabın da kaliteli olması oldukça önemlidir. Hamsterınız için seçeceğiniz su kabının temel malzemesi, hamster sağlığı için cam olarak tercih edilmelidir. Plastik olan hamster su kabı, zaman içerisinde suya karışır ve hamsterınız için zararlı olacaktır. İnsanlar için de olduğu gibi, plastik yerine cam ürünleri tercih etmek her zaman için daha sağlıklıdır.

Bir diğer husus ise su kabının her zaman temiz olmasıdır. Hamster suluğunun temizliğini asla ihmal etmeyin. Su, cam kabın içerisinde uzun süre durduktan sonra yosunlaşmaya başlayacaktır. Yosunlaşma oluştuğu zamanlarda, su kabını mutlaka temizlemeniz gerekmektedir. Uzun süre boyunca kabın içerisinde oluşmaya başlayan yosunlar, suyun tadını ve yapısını değiştirmeye başlayacaktır. Yosunlu su içmek, hamsterınıza zararlı olabilir.

Hamster kafesi nasıl olmalıdır? İçerisinde neler yer almalıdır? Tüm merak ettiklerinizi burada yer alan yazımız üzerinden öğrenebilirsiniz.

Hamster Suluk Yapımı

Hamsterınız için gerekli olan suluğu satın almak yerine kendinizin de yapabilmesi mümkündür. Basit bir suluk yapımı için gerekli malzemelerden ilki cam bir şişe. Cam şişenin ağız kısmına takacağınız biberon ağzı, pipet ve benzeri bir malzeme ile hamster suluğu yapabilmeniz mümkün. Yaptığınız el yapımı suluğu, dışı plastik olan teller ile hamster kafesine kolaylıkla sabitleyebilirsiniz. Sulukta sızdırma olmadığına ve hamsterınız için zararlı madde içermediğine mutlaka emin olun.

Hamster Suluğu Damlatıyor

Eğer ki yaptığınız veya satın aldığınız hamster suluğu alt kısmından, gövde bölümünden su damlatıyorsa; lastik kısımları eskimiş, camı çatlamış veya bir bölümünde çatlak/kırık oluşmuş olabilir. Lastik kısmında olan sızdırmaları, aynı boyutta ki yeni bir lastik ile onarabilirsiniz. Çatlaklar için macun veya su yalıtımlı bantlar ile onarım yapmanız mümkün olacaktır. Kırılan parçaların boyutu büyükse, yeni bir suluk satın almanız gerekebilir. Küçük boyda ki kırıklar için, su yalıtım bandı ile onarım yapmanız mümkündür.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz