Ana Sayfa Hamster Genel Bilgiler Hamster Oyuncağı , Hamster Oyuncakları

Hamster Oyuncağı , Hamster Oyuncakları

0
16

Her tür Hamster, Örneğin Gonzales ve Suriye Hamster . Egzersiz, keşif ve oyun fırsatları sunmak için çeşitli oyuncaklara ve diğer öğelere ihtiyaç duyarlar. Hamster güvenli bir ortamda keşfetmek için kafesin dışındaki zamanları tercih etseler de, egzersiz yapmak için kafesin içine yerleştirebileceğiniz birçok şey var olduğu gerçeğini değiştirmez. Hamster oyuncakları ve bazı hamster oyuncağı ‘nı burada kategori olarak sizlere sunacağız.

Hamster Oyuncakları ; Tekerlekler ve Toplar

Çoğu hamster bir hamster tekerleğini büyük ölçüde kullanır ve hamsterınızın kafesinde bir tane olmalıdır. Tekerleğin uygun boyutta olduğundan emin olmak ve yaralanma riskini azaltmak için sağlam bir yüzey tekerleği almaya çalışmak önemlidir. Run-Abouts, hamsterınızı koyduğunuz ve sizden uzaklaşma endişesi olmadan zeminde koşturdukları şeffaf plastik toplardır (birkaç stil mevcuttur). Hem tekerlekler hem de Run-Abouts, hamsterınızın yeterli egzersiz yapmasını sağlamak için harika yollar.

hamster çarkı

Hamster için Çiğneme Oyuncakları


Hamsterlar sürekli büyüyen dişlerini iyi durumda tutmak için kemirebilecekleri iyi bir ürün ve oyuncak kaynağına ihtiyaç duyarlar. Ahşap evcil hayvan çiğneme oyuncakları ideal bir seçimdir. Evcil hayvan dükkanından satın alınmayan ahşap ürünler (sedir veya diğer yaprak dökmeyen ağaç türlerinden uzak durun) böcek ilacı ve kimyasal içermemelidir. Bir ağaç türünün güvenli olup olmadığından emin değilseniz, evcil hayvanlar için yapılmış ürünlerle uğraşmak muhtemelen en iyisidir. Arka bahçenizdeki pestisit içermeyen meyve ağacı dalları veya parke blokları veya kimyasal olarak işlenmemiş şekiller hamster için uygundur. Söğüt topları, halkalar ve tüneller de tavşanlar için pazarlanmaktadır, ancak daha küçük boyutlu seçenekler hamsterlar için mükemmeldir.

Ahşap çiğnemelere ek olarak, çiğneme (ve saklanma) için karton da sağlanabilir. Hamsterlar ayrıca kağıt havlu ve tuvalet kağıdı rulolarından karton tüpleri severler ve şimdi biraz daha güçlü olan ve çiğneme için güvenli olduğu söylenen ticari tüpler vardır (örneğin Tamamen Chewbular Oyun Tüpleri ).

hamster oyuncağı

Hamsterlar için Tırmanma ve Barınma Seçenekleri – Hamster Oyuncağı


Hamster ve diğer küçük kemirgenler için tasarlanmış çeşitli dağcılar ve evler / kulübeler vardır. Ahşap merdivenler ve tırmanma blokları hamsterlar için mükemmeldir. Evcil hayvan mağazanızın hamster bölümünde ahşap merdivenler bulamazsanız , kuş bölümünü kontrol edin.

Ayrıca rampalar ve tırmanma yapıları yapmak için parke dübelleri ve ahşabı da kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi kabukları da kulübeler ve evler oluşturmak için kullanılabilir. Organik halatlar (kenevir, sisal ve pamuk) , hamster kafesinde asılı oyuncaklar, yürüyüş yolları ve köprüler inşa etmek için de kullanılabilir . Asılı oyuncaklar ve halatlar için son derece dikkatli olun – daha kalın boyutlarda halat kullanın ve hamster’ınızın (kafa, vücut, bacaklar veya ayak tırnakları) eşyaları asmak için kullanılan halatlara dolanamayacağından emin olun veya bunları sadece yakın gözetim altında kullanmayın.

hamster tüneli

Plastik Hamster Oyuncağı


Plastik söz konusu olduğunda dikkatli olunmalıdır. Çoğu hamster plastik tünelleri ve tüpleri ve diğer oyun yapılarını sever, ancak çiğnemek sorunlara yol açabilir. Bazı plastik oyuncaklar çok hızlı bir şekilde yok edilecek ve hamsterınız plastik parçaları çiğnemeden yutuyorsa büyük bir endişe var. Plastik ürünler sunduğunuzda onlara dikkat edin ve hamsterınız çok fazla çiğniyorsa öğeyi atın.

Hamsterlar için Kum vb Seçenekler


Sen bir tabak sağlayabilir çinçilla toz banyosu hamster iyi durumda onun ceket tutmak için rulo olabilecek olan veya ince kum. Ayrıca, çoğu hamster kazmayı sever, bu nedenle hamsterın yuvaya girmesi için yeterince büyük daha derin bir kum veya sterilize toprak sağlamak hamsterlar için harika bir muamele.

Hamsterlar için Mineral Bloklar ve Taşlar


Mineral bloklar ve taşlar gerekli değildir. Hamsterınız onları kemirirse, dişlerini iyi durumda tutmaya yardımcı olabilir, ancak çok zordur ve birçok hamster bunları kullanmaz. Çeşitli doğal ahşap çiğneme ürünleri daha iyi bir seçenektir (ve diyet yoluyla gerekli mineraller sağlanmalıdır).

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz