Ana Sayfa Hamster Genel Bilgiler Hamster Kokar mı ? Hamster Kokusu

Hamster Kokar mı ? Hamster Kokusu

0
16

Hamster Kokar mı? Kemirgenlerin, hamsterlar da dahil olmak üzere doğal olarak kokulu yaratıklar olduğu ortak bir düşünce çizgisi var. Birçok insan bir hamster sahibi olmak ister, ancak yaşam alanlarını daha az keyifli hale getirebilecek olası bir koku hakkında endişelenir. Kendi araştırmamızı yaptık ve bu endişeyi gidermek için kişisel deneyimlerimizi uyguladık.

Hamsterların kötü bir kokusu yoktur. Aslında kirli olmaktan nefret eden ve mümkün olduğu sürece kendilerini temizleyecek çok temiz hayvanlar. Bununla birlikte, Hamster kafesleri tamamen başka bir konudur ve yeri hamsterın kendisinden daha kötü kokmaya eğilimlidir.

Kuşkusuz hamster’ınızın ve kafeslerinin temiz olduğundan ve harika koktuğundan emin olmak istiyorsunuz. Tam olarak nasıl yönetileceğini öğrenmek ve hamster aniden kötü bir koku sergiliyorsa ne yapman gerektiğini öğrenmek için okumaya devam et.

Hamster Kokar mı ? hamster kokusu ‘nu nasıl korurum ?


Hamster’ın temiz ve taze kalan vücudu söz konusu olduğunda, hamster çok fazla iş yapacak. Bu hayvanlar, temizliğe çok önem verdikleri için kirli hayvanlar değildir. Hamster’ınızın kafesine sıkıldığını sık sık görürsünüz. Bazıları bunu diğerlerinden daha hevesli bir şekilde yapar.

Kendi kendine bakım, hamsterlar için en etkili ve en güvenli bakım yöntemidir. Kürkleri ve derileri, vücutlarını korumak ve izole etmek için değerli yağlar içerir. Kendini tımar etmek, bu yağları suda bir banyo gibi sıyırmaz. Aslında, hamsterınıza asla sığ bir miktarda bile suda banyo yapılması tavsiye edilmez.

Kum banyoları, temiz ve mutlu bir hamster kolaylaştırmak için harika bir yoldur. Kum banyoları, vahşi hamsterların kendilerini temiz tutmasının bir yoludur, bu yüzden bunu yaparken doğal içgüdülerine uyum sağlamalarına da yardımcı olursunuz. Bu, cildini ve kürkünü su kullanmadan temiz tutmaya yardımcı olur ve ayrıca doğal yağları vücutlarına dağıtmaya yardımcı olur.

Yani, hamster’ınızın kokmuş bir hayvan olması pek olası değil. Elimizdeki en büyük sorun, içinde yaşadıkları kafes ve ne kadar iyi korunduğudur.

Hamster’ımda Kokan Bir Şey Varsa Ne Yapmalıyım?

Diyelim ki hamsterınız son büyük kaçışı sırasında kokmuş bir şeye girdi. Ya da, belki de, yaş veya hastalık nedeniyle kendi tımar ihtiyaçlarını etkili bir şekilde karşılayamazlar. Bir hamster her zaman temiz olmak isteyeceği için, bunun her zaman olduğu anlamına gelmez.

Açıkçası onların kötü kokulu bir şeyle kaplanmasına izin veremezsiniz, bu yüzden ilgili bir hamster sahibi ne yapacak?

İdeal olarak, böyle bir durumda bir hamster sahibi, hamsterlarını temizlemek için herhangi bir şekilde su kullanmayacaktır. Çoğu durumda, hamster gibi küçük memeliler için tasarlanmış ince dişli bir evcil hayvan fırçası, istenmeyen döküntülerin kürkünden kurtulabilir. Hamsterlar en ufak bir ıslakken bile hastalanmaya karşı hassastır, bu yüzden ne kadar cazip olursa olsun su kullanmaktan kaçının.

Hamster Kokar mı? Uzun saçlı Suriye hamsterları, cüce hamsterlerinden daha sık kürklerinde atık sıkışmasını deneyimler. Bu elbette kürklerinin uzunluğundan kaynaklanmaktadır. Bazı hamster sahipleri, sorunu çözmek için bir fırça yeterli değilse kürkün dikkatlice kırpılması için başvurmak zorunda kalmıştır.

Şimdi diyelim ki hamsterınızın kürklerinde kokularını etkileyebilecek problem yok. Bu, nedenin muhtemelen normal ortamlarında ortalandığı anlamına gelir: kafesleri. Kafeslerini derinlemesine ve kapsamlı bir şekilde temizleyin ve önemli bir iyileşme fark edersiniz.

Bir Hamster Kafesini Kokusuz Nasıl Koruyabilirim?


Onların kafesi, hamsterınızın hayatının çoğunu yaşayacağı yerdir. Burada idrara çıkacak, dışkılayacak, yemek yiyecek ve zamanın büyük çoğunluğunu oynayacaklar, böylece biraz faullük bekleyebilirsiniz. Kullandığınız yatak türü ne olursa olsun, hamster kafeslerinin, hamamınız için sağlıklı ve kokusuz bir ikamet sağlamak için rutin olarak temizlenmesi gerekir.

Hamster kafesi bakımı ile ilgili tüm kılavuzumuzu okumak için buraya tıklayın. Bu kılavuzda, gerçekleştirilmesi gereken günlük ve haftalık görevler de dahil olmak üzere hamster kafeslerinin temizliğini ve girişlerini öğreneceksiniz.

Kirli Yatakları Sık Sık Temizleyin


Kokuyu azaltmak için her gün yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri, kirli yatakları günde en az bir kez temizlemektır. Hamster’ınız çöp kutusu kullanıyorsa, kirli çöpleri de çıkarın. Daha az idrar ve dışkı olması, kafes temizliği arasındaki kokuyu en aza indirir.

Yatak Değişimini Düşünün


Kafesten gelen kalıcı bir kokudan endişe ediyorsanız, farklı hamster yatak tiplerini kontrol etmek de buna değebilir. Seçeneklerin birçoğu pazarın kullanımı harika ve sağlıklı olmasına rağmen, aynı değiller. Hamster yatak rehberimizde gördüğünüz gibi her biri kendi artıları ve eksileri ile birlikte gelir. En iyi hamster yatakları:


Yapay koku ve toz içermez
Toksik olmayan
Son derece emici


Makul bir fiyat aralığında, böylece gerektiği kadar sık ​​değiştirebilirsiniz
Hamsterinizin evini temiz ve taze kokulu tutmak için en iyi yatak takımlarını bulmak için alışveriş yapın ve yukarıdaki kılavuzla birlikte karşılaştırın.

cüce hamster - Hamster Kokar mı?

Spot-Check Yuvalar ve Evler


Bazen, kafesin kendisi oldukça temiz görünse bile, hamsterlar kafesin geri kalanından daha hızlı kirlenme olasılığı olan belirlenmiş noktaları seçerler. Hamsterınızın oluşturduğu yuvalara ve onlara sağladığınız hamster evlerine göz atın. Bu alanlar kafesin geri kalanından çok daha kötü kokuyorsa, daha sık temizliğe ihtiyaç duyabileceklerini bileceksiniz.

Rutin hamster kafesi bakımı ile takip etmek için zaman, enerji ve sabrınız olması çok önemlidir. Sadece kirli ortamlar kokmuş olmakla kalmaz, aynı zamanda ham hastalığınızı hastalayabilecek bakterilere de ev sahipliği yaparlar.

Dişi Hamsterlar – Hamster Kokar mı?


Suriyeli genç hamsterlerin bazı sahipleri, hamsterlarından zaman zaman güçlü, keskin ve düpedüz bir misk kokusu fark ediyorlar. Bazen, kokunun geri dönmeden önce birkaç gün boyunca kaybolduğunu fark edecekler – görünüşte bir intikamla. Peki, dünyada neler oluyor?

Sıcakta olma şansı çok yüksek.

Dişi hamsterlar, bir erkek hamsterin ilerlemelerine en açık oldukları kısa bir zaman penceresi olan ısıya girerler. Bu, üremeye hazır olduklarını ve çeşitli davranış değişiklikleri ve evet, oldukça kötü bir koku ile kendini tanıtabildiklerini gösterir.

Suriyeli hamsterlar sadece çiftleşmek için bir araya gelen yalnız yaratıklardır. Bu nedenle, dişi hamsterlerin alıcı oldukları yakındaki erkeklere “reklam vermeleri” gerekir. Serbest bıraktıkları koku bu amaca muhteşem bir şekilde hizmet ediyor – ancak sadece erkek hamsterlara iyi kokuyor. Bizim için korkunç.

Hamster’ını yetiştirmiyorsun, bu yüzden bu biyolojik süreç gereksiz ve rahatsız edici görünüyor. Neyse ki, sadece hamster’ın ideal çocuk doğurma yıllarında sürecek. Daha sonraki bir olgunluk aşamasına ulaştıktan sonra, koku tamamen azalacak veya ortadan kalkacaktır.

Ne yazık ki, hamster’ın çocuk doğurma yıllarının sonuna gelmesini beklemek dışında yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Hamsterınızın ısıya girmesiyle ilgili bir sorun olmadığından emin olabilirsiniz. Çevresinde erkek olmasa bile, biyolojik sürecin doğal ve normal bir parçasıdır. Sadece koku ile başa çıkmanız ve her zamanki gibi kafesinin temiz olduğundan emin olmanız gerekir.

Bir yan not olarak, genç, Suriyeli kadınlarınızdan gelen bir koku fark etmeyebilirsiniz. Bu mutlaka sağlığı hakkında olumsuz bir şey demek değildir. Bazı hamsterlar, ısı döngüsü sırasında daha az veya daha fazla kokar. Bazı sahipler de kokuya daha az duyarlı olabilirler.

Kokmuş bir Hamster’a sahip olmaktan korkmayın!

utangaç hamster


Hamster Kokar mı? Hamster Temizlik ve Bakım

Hamsterların kokulu yaratıklar olmasından endişe ediyorsanız ve bundan dolayı bir tane almayı bıraktıysanız, bu korkuyu yatma zamanı. Hamsterlar sadece kıyameti yapmakla kalmaz, aynı zamanda tımar sürecinin büyük kısmını kendi başlarına halleder!

En önemli şey, ailenize bir hamster ekledikten sonra kafeslerini temiz tutmak için ne kadar zaman ayırmanız gerektiğidir. Kafesi temiz tutacak günlük ve haftalık işleri yapmak için zaman ayıracağınızdan emin olmalısınız. Hamster kafesleri tipik olarak hamsterın kendisi değil, kokunun kaynağıdır.

Rutin hamster kafesi bakımı için zaman ayırabiliyorsanız, kötü kokuların konusunun ne kadar sorun olmadığını yakında anlayacaksınız. Bu kadar çok insanın hamsterları sevmesini sağlayan şeylerin bir kısmı, bu alanda ne kadar az bakım gerektirdikleri. Sadece kendi cihazlarına bırakın (artı bir kum banyosu) ve kesinlikle sıfır yönlendirmeyle kendilerini temiz tutacaklardır.

Hamsterlar, onlardan sonra yeterince bakım ve temizlik yapabilen herhangi bir hane için büyük eklemeler yapar. Bu tüylü, küçük büyücülerden birini satın aldığınızda hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Kendilerini temizledikleri yoldan bir tekme bile atabilirsiniz, bu oldukça sevecen bir manzara olabilir. Kafeslerini temiz tuttuğunuzdan emin olun, herkes mutlu, taze ve kokusuz olacaktır.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz