Hamster Kafesi Nasıl Olmalıdır?

0
18

Hamster Kafesi Nasıl Olmalıdır?

Hamsterınız için alacağınız veya yapacağınız kafesin, minik dostunuz için ne kadar uygun olduğunu bilmeniz, onun mutluluğu ve sağlığı için iyi olacaktır. Bazı hamster cinsleri, örneğin Çin Hamsteri kafesinden kaçmaya oldukça ısrarlı birer hamster cinsidir ve bu gibi sebeplerden dolayı hamsterınızın karakter özelliklerine bakarak bir kafes tercihi yapmanız, en iyi seçim olabilir. Hamster kafesi nasıl olmalıdır? Sorusuna birden fazla etken bulunmaktadır.

Hamsterlar kafesleri içerisinde, koşma, yuva yapma, tırmanma, beslenme, kemirme, tuvalet ihtiyacı ve benzeri bir takım ihtiyaçlara sahiptir. Bu ihtiyaçları olabildiğince giderebilmek adına 75x50x50cm civarlarında bir kafes seçmeniz ideal olacaktır. Fakat daha da büyük bir kafes seçimi yapmanız, hamsterınızın yararına olacaktır.

Hamsterınızın kafesine koyabileceğiniz 5 temel eşyayı, burada yer alan yazımız üzerinden öğrenebilirsiniz.

Hamster kafesi
Hamster kafesi

Doğru Hamster Kafes Nasıl Belirlenir?

Hamsterların, kafesleri dışarısında ortalıkta gezinmeleri oldukça tehlikeli bir durumdur. Hamsterlarınız ev içerisinde siz veya eşyalardan zarar görebilir, ev içerisinde kaybolabilir. Bu sebepten dolayı, hamsterınıza iyi bir kafes seçimi yapmalısınız.

Kafes seçimi yapacağınız zaman, kafes malzemesinin sert plastik, paslanmaz çelik veya demirden yapılmış olmasına özen gösterin. Çünkü Hamsterlar alüminyum veya ahşap olan malzemeleri kemirebilir. Tel yapıda olan kafesler ile hamsterlarınızın tırmanarak enerjisini atması daha kolay ve iyi olacaktır. Fakat tel kafes seçimi yapacağınız zaman hamsterınızın herhangi bir yerini tele sıkıştırmaması için, tel aralıklarının 0.5cm’i geçmemesine ve kafes tabanında tel olmamasına özen göstermelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz