Ana Sayfa Hamster Genel Bilgiler Hamster Grip Belirtileri ve Tedavisi

Hamster Grip Belirtileri ve Tedavisi

0
22

Hamster Grip Belirtisi ve Tedavisi

Hamster Grip Belirtileri ve Tedavisi! Tüm evcil hayvanlarda olabileceği gibi hamsterlarda da çeşitli hastalıklar görülebilmektedir. Bu hastalıklardan birisi de griptir. Hamsterlara grip, insanlardan veya farklı canlılardan geçiyor. .Yani hamsterınız grip olduysa, büyük ihtimalle sizden bulaşmıştır. Bu nedenle hamster grip belirtisi ve tedavisi ile ilgili yazımızı öğrenmenizde fayda var.

Hamster Grip Belirtileri

Hamsterlarda ki en büyük grip belirtisi, arka arkaya hapşırmalarıdır. Özellikle kış aylarında hamsterlarınız sürekli olarak hapşırıyorsa, grip olduğunu anlayabilirsiniz. Tabii ki her hapşırık bir grip belirtisi olmayabilir. Hamsterınızın grip olduğunu anlamanızın en iyi yolu, bir veteriner hekimine başvurmanızdır. Her hapşırma bir grip belirtisi olmadığı gibi, alerjik bir reaksiyona da işaret ediyor olabilir.

Diğer hamster hastalıkları ve belirtileri ile ilgili bilgilere, burada yer alan yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hamster Grip Tedavisi

Hamster Grip Belirtileri ve Tedavisinde beslenmenin çok büyük bir rolü vardır. Doğru ve sağlıklı bir şekilde beslenen hamster, gribe karşı korunabilir ve çok daha kolay bir şekilde iyileşebilir. Veterinerinizin önereceği vitamin takviyelerini ve roka gibi besin değeri yüksek besinleri hamsterınıza vererek, onun iyileşmesinde ve gribe karşı korunmasında yardımcı olabilirsiniz.

Hamsterlarda grip, doğru tedavi ve düzgün beslenme ile en geç 3 hafta gibi bir süreçte iyileştirilebilmektedir.  Kendi yöntemleriniz ile hamsterınız iyileşme göstermiyor ise mutlaka veteriner yardımı alınız!

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz