Ana Sayfa Hamster Genel Bilgiler Hamster Fare midir ?

Hamster Fare midir ?

0
11

Hamster Fare midir? Bazı insanlar küçük bir hamsteri fareyle ayırt etmekte zorluk çekerler, ancak bir hamsteri fareden ayırmak aslında oldukça kolaydır. Tabii, ikisi de küçük, tüylü ve gittikleri her yere küçük dışkılar bırakıyorlar. Benzer renklere bile sahip olabilirler. Ancak Hamster ve fare arasındaki fark gayet anlaşılır derecede kolaydır.

Hamster Fare Midir?

hamster fare

Değildir.

Boyut Çok Önemli Bir Detay

Farelerin boyutları değişir ve hamsterlar da değişir. Ancak hamsterların boyutları bir fare kadar değildir. Ayrıca kuyrukları yok denebilecek kadar küçüktür.Fakat Küçük bir fare ve bir cüce hamster yaklaşık 5cm boyutta olabilir, ancak hamster’ın daha kısa kuyruğu daha küçük fareden daha büyük bir gövdeye sahip olduğu anlamına gelir. En büyük hamsterlar, en büyük farelerden yaklaşık 12cm daha uzundur. Hamsterların vücutları genellikle farelerinkinden daha hantaldır ve yiyecekleri saklayabilecekleri özel yanak keseleri vardır. Farelerin yanak keseleri yoktur.

Taksonomik Farklılıklar


Hamster Fare midir? Fareler ve hamsterler aynı krallık, filum, sınıf, düzen ve üst familyaya ait taksonomik olarak benzerdir. İkisi de kemirgendir. Her birinin birkaç türü vardır, ancak her biri benzersiz bir alt aileye aittir. Fareler Murinae alt familyasına aitken, hamsterlar Cricetinae alt familyasıdır.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz