Ana Sayfa Hamster Genel Bilgiler Temel 5 Hamster Eşyaları – Hamster Malzemeleri

Temel 5 Hamster Eşyaları – Hamster Malzemeleri

0
16

Hamster gibi küçük bir canavarın fazla bir şeye ihtiyacı olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak bu canlı varlık bir kafes, yiyecek ve ara sıra dikkatden daha fazlasını gerektirir. Bir hamster satın almadan veya benimsemeden önce, ihtiyaç duyacağı tüm temel hamster eşyaları sahip olduğunuzdan emin olun.

Hadi Hamster Malzemelerini inceleyelim ;

Temel Hamster Eşyaları , Hamster Malzemeleri ;

hamster eşyaları

Temel Hamster Malzemesi : Hamster Evi

Her birinin kendi artıları olan çeşitli kafes türleri vardır. Düz tabanlı düz bir tel kafes, havanın sürekli dolaşımını sağlar. Kaçmayı önlemek için, bu kafesin çubukları en fazla 1/2 inç aralıklı olmalıdır. Bazı tel kafesler, hamster’ınızın tünel açması için renkli tüplerle donatılmıştır. Ancak, bunlar sadece hamster’ınızın yaşayamayacağı kadar küçük olmakla kalmaz, hamster’la bağ kurmaya veya kafesi temizlemenizde zorluk sağlarlar. Büyük bir akvaryum, özellikle birden fazla hamsterınız varsa, kaçacağından korkmadan hamsterınızla etkileşime girmenin kolay bir yolunu sunan başka bir seçenektir.

hamster malzemeleri

Temel Hamster Eşyası :Hamter Talaşı

Hamster Talaşı konusunda bir çok seçeneğiniz mevcuttur , benim tecrübelerime dayanarak talaş yerine mısır granülü tercih ederim . Hem görüntüsü daha güzel hem kokuyu hapsedebiliyor ve 1 yada 2 hamster besliyorsanız 2 haftaya kadar dayanıyor. Sık Sık yuvasıyla oynamadığınız için hamsterın huzursuz olmamasını sağlarsınız . Bunun dışında kullandığınız her talaşı veya gazete kağıdını sık sık değiştirmeyi unutmayınız.

hamster eşyaları

Temel Hamster Malzemesi :Hamster Yatağı

Mümkünse ve güvenli ise, hamsterın alışkın olduğu yatak tipini kullanın. Evet ne kadar yatak desekte kafasını sokup karanlık ortam sağlıyabilcek her türlü şey uygundur bunun için ama asla sedir veya çam yatağı kullanmayın, bu da hamsterınızı hasta edebilir. Hamster’ınızın yuvalama malzemesine dönüştürmek için parçalayacağı birkaç mendil veya kağıt havlu ekleyin. Kafesi haftalık olarak sabun ve sıcak su ile temizlemek için yatakları boşaltmanız gerektiğini unutmayın.

hamster talaşı

Temel Hamster Eşyaları : Yemek ve su

Hamsterınıza her gün buğday, tohum, kırık mısır ve tahıllardan oluşan taze yiyecek karışımı sağlayın(sitemizdeki karışımı kullanabilirsiniz). Parçalayabileceği plastik bir tabaktan ziyade kolayca döndürülemeyen ağır bir seramik veya taş eşya kullanın. Her gün havuç ve elma gibi küçük meyve ve sebzeler verebilirsiniz(miktarına dikkat ederek). Bunun dışında su ihtiyacı için bilyeli suluk tercih edin. Kap’tan içerken boğulma riskleri vardır.

hamster için eğlence

Temel Mental İhtiyacı :Eğlence

Hamsterınızın egzersiz ve zihinsel uyarılmaya ihtiyacı olacaktır. Koşu bandının ayak yaralanmalarını önlemek için sağlam bir zemine ihtiyacı vardır. Ayrıca kafesini temizlerken etrafta koşabilmesi için bir hamster topu satın alabilirsiniz; bu süre zarfında başka birisinin onu denetlemesini sağlayın. Çiğneme oyuncakları, hamster’ın sürekli büyüyen dişlerini eğmesi için gereklidir. İşlenmemiş ahşap bloklar kullanın veya ahşap merdiven almak için evcil hayvan tedarik mağazalarının kuş bölümüne girişin. size ücretsiz olarak alabileceğiniz mükemmel bir çiğneme oyuncağıdır. Hamster için oynamak ve çiğnemek için tuvalet kağıdı tüpleri, kağıt havlu tüpleri ve tahıl kutuları geri dönüşüm. Son olarak, her gün hamster ile olmayacağınız için, bir arkadaşı olduğundan emin olun. Hamsterlar, üremeyi önlemek için aynı cinsiyette olmalı ve tercihen aynı türden olmalıdır, böylece zaten birbirleriyle tanışmalıdırlar.

hemstır bakımı

Merak ettiğiniz başka sorularınız varsa Sitemizde GENEL BİLGİLER Kategorisini incelebilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz