Hamster Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?

0
16

Hamster Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır?

Hamster cinsiyeti nasıl anlaşılır? Veya Hamsterinizin erkek mi yoksa kız mı olduğunu hiç merak etmiş miydiniz? Eğer ki siz de, hamsterinizin cinsiyetini bilmiyorsanız, burada yer alan yazımız ile öğrenebileceksiniz.

Hamsterinizin cinsiyetini öğrenmeniz, bazı durumlarda size kolaylık sağlayacaktır. Örneğin birden fazla hamsteriniz varsa ve üremelerini istemiyor veya istiyorsanız, cinsiyetlerini bilmeniz size fayda sağlayabilir. Birkaç adım ile hamsterinizin cinsiyetini öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Öncelikle belirtmeliyiz ki bu yöntem, hamsterinizin kısa bir süreliğine hoşuna gitmeyecektir. Fakat merak etmeyin ki sonrasında size karşı herhangi bir küslüğü olmaz.

Cinsiyetini Öğrenmek İçin Hamsterimi Nasıl Tutmalıyım?

Hamsterinizin kaçamayacağı bir alana yerleştirmeden önce, ona yaklaşmak için doğru anı yakalamanız oldukça önemlidir. Uykulu veya stresli olan hamsterinizin, cinsiyetini öğrenmeye çalışmanın ona zarar vereceğini unutmayın! Hamsterinizin cinsiyetini öğrenebilmeniz için, alt bölgesine bakmanız gerekecektir. Bu yüzden dolayı da, hamsterinizin oldukça rahat ve aktif olduğu bir anda elinize sakince alıp ters çevirmeniz, çok daha iyi olacaktır. Hamsterlar ters durmaktan hoşlanmayacağı için, bu işlemi oldukça nazik ve sakince yapın.

Bu işlem için önerilen en iyi tutuş; Avucunuzu hamsterinizin altına yerleştirdikten sonra işaret parmağınız ile başparmağınızı hamsterinizin boyun arkasında bulunan gevşek deriye yerleştirmektir. Bu tutuş sayesinde, hamsteriniz acı çekmez ve sizi ısıramaz. Hamsterinizi bu pozisyondayken ters çevirin ve cinsiyetine bakın.

Yetişkin Hamsterlarda Cinsiyet Tespiti Nasıl Yapılır?

Hamsterinizin cinsiyetini belirlemek için, boyut tekniğini kullanabilirsiniz. Erkek hamsterlar, dişi olan hamsterlara göre daha küçük olmaktadırlar. Eğer ki birden fazla hamsteriniz varsa, bu tekniği kullanabilirsiniz.

Hamsterlar genellikle 35 günlük oldukları zaman cinsel olgunluğa erişmiş olurlar. Yetişkin olan hamsterlarda, cinsiyet tespiti çok daha kolay yapılmaktadır. Hamsterinizi doğru tutuş ile ters çevirdiğiniz zaman genital bölgesini inceleyebilir ve cinsiyetini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Hamster fizyolojisi ve hamsterların genel özellikleri ile ilgili merak ettiklerinizi, burada yer alan yazımız üzerinden öğrenebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz