Hamster Bakmak İçin 5 Neden

0
16

Hamster Bakmak İçin 5 Neden

Hamster Bakmak İçin 5 Neden! Evcil hayvanlar âleminin en sıra dışı, etkileyici ve eğlenceli hayvanlarından birisi de hamsterlardır. Hamsterların nerede ne yapacağı oldukça tahmin edilemezdir.

Hamster Bakmak İçin 5 Neden
Hamster Bakmak İçin 5 Neden

Eğer ki eğlenceli ve sıra dışı bir arkadaşınız olsun istiyorsanız, hamsterlar tam size göre olabilir. İşte hamster bakmak için nedenler;

  • Sıra Dışı Bir Arkadaş

Hamsterlar, diğer evcil hayvanların yanı sıra biraz daha bağımsız hareket ederler. Diğer evcil hayvanların yanı sıra sevilmekten ve yüz göz olmaktan pek fazla hoşlanmazlar. Size veya bulunduğu ortamdaki diğer kişilere karşı nasıl yaklaşacağı konusunda hiçbir fikriniz olamaz.

  • Herkesin Kendi Kuralları Var

Hamsterlar, herkesin kendi özel yaşantısı olduğunu size seve seve hatırlatır. Elinizi ondan izinsiz bir şekilde yuvasına sokmaya çalışmayın. Bu durum onları rahatsız edebilir.

  • Titizlik Hastası

Hamsterlar neredeyse sürekli olarak uyurlar. Bu kadar fazla uyuyan bir hayvanın temizlik konusunda aşırı derecede takıntılı olduğunu söylesek ne dersiniz? Evet, hamsterlar o kadar uyumalarına rağmen temizliklerini asla ihmal etmezler. Tabii hamsteriniz hasta değilse.

Eğer ki hamsteriniz kendini uzun süredir temizlemiyorsa, burada yer alan yazımıza göz atmanızda fayda var.

  • Herkesin Derdi Kendine

Hamsterlar sizin en iyi arkadaşınız olabilir. Sizi dinler ve canınızı sıkan durumlarda sizi severek eğlendirebilir. Ancak çokta fazlasını beklemeyin, ne de olsa hamsterlar başına buyruk hareket eder. Sizden sürekli olarak bir ilgi istemezler. Kedilerde olduğu gibi, hamsterlar da sizden bir karşılık beklemezler.

  • Şirin ve Akıllı

Hamsterlar, şirin göründükleri kadar da akıllı ve zekilerdir. Çok kolay bir şekilde ortama ayak uydurur ve çabuk etkileşime geçerler. Minik dostlarımız, parlak tüyleri ve iri gözleri ile tam bir şirinlik ustasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz