Hamster Ağırlığı , Hamster Kilosu

0
8

Hamster Ağırlığı Hamster Kilosu , Hiç daha önce hamsterim kaç kilo yada hamsterimin ağırlığı nedir diye düşündünüz mü ? bence aklınızdan bile geçmedi hadi gelen bununla alakalı makalemize bi göz atalım.

Hamster Ağırlığı

Hamster Ağırlığı , Hamsterler küçük boyutları nedeniyle sevimli evcil hayvanlardır. Tombul göründükleri ve çok yedikleri için bazı evcil hayvan sahipleri, hamsterlerin gerçekte olduğundan daha ağır olduğunu düşünebilir. Ama hamsterler gerçekte ne kadar ağırdır? Evcil hayvan dükkanlarında satılan en yaygın beş ırkın ortalama Hamster Ağırlığı nı araştırdık. Bu Oranları size ileride ki makalemizde vereceğim bu biraz daha genel ortalama ağırlık olarak olsun detayları diğer makalede inceleriz 🙂

Çoğu hamsterın ağırlığı 14gram ila 150 gram arasındadır, ancak en büyük evcil hayvan hamsterleri nadiren 200 grama kadar kilosu ulaşır. Evcil hayvanınızın hamsterinin ne kadar ağırlığı olması gerektiği, hamsterin cinsine ve hamsterin yaşına bağlıdır. Hamster kilosu aslında hamsterin sağlığı için büyük önem taşır.

Evcil hamsterinizin ne kadar ağır olduğunu bilmek önemlidir, böylece aşırı kilolu mu yoksa çok zayıf mı olduğunu anlayabilirsiniz, çünkü her ikisi de hamsteriniz için sağlık sorunlarına neden olabilir. En yaygın beş hamster türünün her birinin genellikle ne kadar ağır olduğunu öğrenmek için okumaya buraya Tıklayın . Hamster ağırlığı nı diyetle dengelemesine nasıl yardımcı olacağınızın farkında olabilmeniz ve olası sağlık sorunlarını gözlemleyebilmeniz için bazı önemli ipuçları da vereceğiz.

Hamsterimin Kilolu Olduğunu Nasıl Anlarım?


Hamsterimin Kilolu Olduğunu Nasıl Anlarım? dedigimizde ise Hamsterler tombul görünümleriyle tanınırlar. Onları bu kadar sevimli yapan şeylerden biri de bu. Ancak hamsterinizin aslında fazla kilolu olmadığından emin olmanız önemlidir çünkü bu onun sağlık sorunları yaşamasına neden olabilir.

Hamsterinizin aşırı kilolu olup olmadığını öğrenmek için, hamsterinizin cinsini ve kaç yaşında olduğunu bilmeniz gerekir. Hamster cinsinizin yaşına göre ne kadar ağırlığında olması gerektiğini araştırın, ardından hamsterinizi tartın ve iki sonucu karşılaştırın. Bu sonuca göre hamsterimiz’da beslenme konusunda eksiklerinin olup olmadığını anlıyabiliriz. Ya da egzersizden kaçıyor mu yoksa seviyor mu 🙂 Hamster Ağırlığı makalesi yeterince açıklayıcı olmuştur sanırım.

5 Cinse göre hamster ağırlığını incelediğimiz yazımız için buraya tıklayınız

hamster dışında beslemek istediğiniz evcil hayvanlar içinde burdaki makalelerimize bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz